Koncerty, wydarzenia

14.11.2019r. godz. 18.00 – SPEKTAKL ILUZJI


Serdecznie zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju pokazy iluzji w wykonaniu uczestników programu Mam Talent , które przeniosą Państwa do świata magii i czarów. Bezpośredni kontakt z publicznością i aktywne uczestnictwo widzów w pokazie sprawiają, że ta atrakcja zainteresuje i zachwyci nawet największych sceptyków.
To ponad 1,5h familijne show skierowane zarówno dla dzieci jak i dorosłej widowni, gdzie wszystkie magiczne epizody posiadają barwną oprawę oraz prezentowane są w postaci żartobliwych dialogów i fabularyzowanych opowieści. Sztuczki znane dotychczas z telewizji będą dosłownie na wyciągnięcie ręki!!! Nie zabraknie również interakcji z widzami, wybrane osoby będą miały możliwość spróbowania swoich sił na scenie u boku iluzjonistów. Podczas spektaklu wykorzystywane są profesjonalne rekwizyty iluzjonistyczne, specjalny sprzęt sceniczny, dzięki czemu całość nabiera magicznego klimatu i tworzy jedyne takie niepowtarzalne show w Polsce. Wiele przedmiotów uniesie się w powietrzu lub po prostu zniknie by za chwilę pojawić się w najmniej spodziewanych miejscach.
Termin: 14.11.2019
Godz: 18.00
Miejsce: sala kinowo -widowiskowa kina „Gwiazda”
Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie kina codziennie w godz.14-21.00

28.10.2019r. godz. 18.00 – POLSKA ŚWIATŁOCZUŁA


28 października do Kętrzyna powraca Polska Światłoczuła! Po raz kolejny będziemy mieli zaszczyt gościć w naszym mieście najbardziej światłoczułych ludzi w Polsce, tym razem z filmem dokumentalnym „Obcy na mojej kanapie” w reżyserii Grzegorza Brzozowskiego .
Film przedstawia obraz współczesnego miasta z perspektywy couchsurferów. Couchsurfing – czyli internetowy portal gościnności – sprawia, że Warszawa staje się miejscem spotkań ludzi z różnych stron świata, w różnym wieku i z różnymi historiami życiowymi. Reżyser dokumentuje spotkanie zupełnie odmiennych światów – polskiego inżyniera po pięćdziesiątce i studenta z Niemiec, szwajcarskiego szermierza i konserwatywnych sióstr, heavymetalowca z emerytem czy studenta medycyny z motocyklistką. Czego szukają w spotkaniu z nieznajomymi? Czy jedna noc wystarczy, aby wypełnić pustkę w czyimś życiu – czy uczyni ją jeszcze dotkliwszą?……
Polska Światłoczuła , to powołany do życia przez reżyser Dorotę Kędzierzawską i operatora Arthura Reinharta projekt nawiązuje do tradycji
kina objazdowego. W miejscach do których nie dociera sieć kin prezentowane są najlepsze polskie filmy. Za pomocą profesjonalnego sprzętu sale domów kultury, szkół, świetlic, skansenów zamieniają się w sale kinowe, w których publiczność ma okazję spotkać się z filmami i ich twórcami. Każdej projekcji towarzyszy spotkanie z twórcą – reżyserem, operatorem, odtwórcą głównej roli – ale także przedstawicielami innych pionów ekipy filmowej – dźwiękowcem, montażystą, kostiumografem.
Tym razem w Kętrzynie, spotkanie odbędzie się 28 października 2019 r. o godzinie 18.00 w auli szkoły podstawowej nr. 1(dawne Gimnazjum JPII) przy ul. Wojska Polskiego 9 w Kętrzynie, na którym zaprezentowany zostanie dokument „Obcy na mojej kanapie” w reżyserii Grzegorza Brzozowskiego z którym spotkają się Państwo po projekcji . Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

Stand-up comedy – 24.10.2019, g.19.00

Zapraszamy na wieczór stand-up comedy. Będą żarty, anegdoty, historie z życia i spoza tego świata;).
Na scenie wystąpi dwóch komików: Bartosz Gajda oraz Arkadiusz Jaksa Jakszewicz. Wydarzenie jest przeznaczone dla osób pełnoletnich.

czytaj całość